Telegraph: Rusya ve Batı yeni soğuk savaş dönemine girdi

  • 24 Ekim 2016
Telegraph: Rusya ve Batı yeni soğuk savaş dönemine girdi

Kasım ABD seçimlerinin de ana gündem maddelerinden birisi olarak "Rusya meselesi", küresel ölçekte "yeni soğuk savaş" tartışmalarıyla birlikte devam ediyor.

Rusya medyasında "iç politikaya yatırım" olarak görülebilecek "Rusya'yla yeni soğuk savaş" haberleri, Amerikan seçimlerindeki spekülasyonlardan hariç olarak Batı medyasında da artarak gündeme getirilmeye devam ediyor.

İngiltere'de yayın yapan The Telegraph gazetesi de 23 Ekim tarihli sayısında "Rusya ve Batı yeni soğuk savaş dönemine girdi" başlığıyla bir analiz neşredildi.

Gazetenin Moskova bürosundan Roland Oliphant imzalı yazıda, Rusya Savunma Bakanlığı'ndan emekli general Evgeny Buzhinsky'nin yeni soğuk savaşta gelinen yer için söylediği "Berlin Duvarı'nın yapımıyla Küba Füze Krizi arasında bir yerde" tespitine yer verilerek, ABD'nin nükleer meselelerde "dostça olmayan" politikaları nedeniyle Putin'in 3 Ekimde yeni soğuk savaşı resmen ilan etmeye çok yaklaştığı iddia edildi.

Rusya'ya bir süredir yapılan "yeni soğuk savaş partneri kampanyası"nın sahiciliği, ABD'deki Kasım seçimlerinden sonra kesin olarak netleşecek.

Kaynak: Fikriyat.Net

İLGİLİ YAZILAR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
irancumhr
Cumhuriyet’in “Molla Aşkı” Devam Ediyor

"Erdoğan'a 17. yıldızı önerdik, reddetti" Bu başlık Cumhuriyet gazetesine ait. İran Erdebil eyaleti temsilcisi Ayetullah Ameli'nin...

firat-kalkani_01
Beka Koridoru

"Türkiye’nin Suriye ve Irak’ta nüfuz alanı oluşturma arzusu, emperyalist bir heves olarak okunamaz. Bu, güvenlik...

putincepheler
Rusya’nın Ukrayna ve Suriye Cepheleri

Suriye özelinde soğuk savaş sonrası oluşan vakumun belki "yeni soğuk savaş"la doldurulacağı küresel dengenin şekillenip adeta "III.Dünya...

Kapat